Marka-İsim Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Yazı, Görsel ve Video

Marka tescil başvuru aslında E-Patent sayesinde çok kolay. Hadi birlikte yapalım.

Sosyal Medyada Paylaş

Sizlere bu yazımızda hem görsellerle hemde video ile adım adım marka tescil başvurusunun sitemizden nasıl yapılacağını anlatacağım.

Öncelikle https://www.e-patent.com.tr/ sitemize girdiğinizde menüde hizmetlerimiz bölümünün hemen altında bulunan marka tescil başvurusu hizmetine tıklayınız. Zaten marka tescil başvurusu sayfasındaysanız hemen başlayalım.

Bölüm 1: Bu bölümde marka tescil başvurusu yapmak istediğiniz marka adını metin kutusunun içeriğine eksiksiz yazınız ve ileri butonuna basınız.

Bölüm 2: Bu bölümde marka tescil başvurusu yapmak istediğiniz ismin sektörünü, bunun Türk Patent nezdinde karşılığını, yani sınıfını seçmelisiniz.

Sınıfların (emtia) yanında bulunan soru işaretlerine gelerek sınıf detayını inceleyebilirsiniz.

Sınıfınızla (emtia) ilgili hiç birşey bilmiyorsanız ücretsiz marka sınıfı seçme robotu bölümüne tıklayınız. Ücretsiz bu robota yaptığınız işle ilgili sektör faaliyet yada ürün ismini giriniz. Marka sınıfı bulma robotu size marka sınıfınızı listeleyecektir. Sınıfın üzerine tıklayarak tüm sınıf içeriğini okuyabilirsiniz.

Sizin için sayfanın altında faaliyetlere uygun örnek bir tablo hazırladık. Dilerseniz faaliyetlerinize karşılık gelen sınıflara bakarak hangi sınıfı seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Sınıfınızı öğrendiniz. Şimdi sınıfınızı yanındaki kutucuktan işaretleyiniz.

Marka işlem bölümünü seçip seçmemek size kalmış. Seçerseniz marka uzmanlarımız  markanızı 1 yıl boyunca takip ediyor ve benzer marka olması durumlarında bilgilendiriliyorsunuz.

Başvuru logosu bölümüne marka tescilini yapmak istediğiniz ismin logosu var ise yükleyiniz. Yoksa yada henüz belirlemediyseniz sorun değil. Yükleme yapmazsanız marka başvurunuz düz isim başvurusu şeklinde yapılacaktır. Burayı da tamamladıktan sonra ileri butonuna basınız.

Bölüm 3: Marka tescil başvurusu kimin adına yapılacak? Şahıs şirketimi, şahıs mı, limited mi? Yada diğerlerinden biri mi? Uygun seçeneği işaretlediğinizde sizden birkaç bilgi isteyecek.

Sizden istenen ad, soyad, adres telefon, mail, vergi no gibi bilgileri eksiksiz ve doğru girerek sepete ekle butonuna tıklayınız.

Bölüm 4: Üst tarafta çıkan bildirimden sepeti görüntüle butonuna basınız. Aldığınız hizmetin faturasını kesebilmemiz için fatura bilgilerinize ihtiyacımız var. Formu eksiksiz doldurunuz ve güvenli kredi yada banka kartı ödeme yöntemimizle ödeyiniz.

Şirketinize yada şahsınıza fatura alabilirsiniz. Bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Ödeme yaptıktan sonra markanızın başvuru durumu ile ilgili telefonunuza bildirim ve mail alacaksınız.

Marka tescil başvurunuzun her adımında telefonunuza bildirim ve mail alacaksınız. Ayrıca üye panelinizde siparişler bölümünde marka başvurunuzun durumunu görebilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

Nasıl yapıldığını görmek için videoyu da izleyebilirsiniz.

Marka tescil başvurusu yapmak için;

Telefonla Destek;

0850 308 53 30

Daha Fazla Yazı

Marka

Şirket Kurmadan Marka Tescili

Şirket kurmadan marka tescili yaptırmak ve haklarınızı korumak mümkündür ve E-Patent sayesinde oldukça basit bir işlemdir.

Marka

İsim Tescilinin Günümüz Dünyasında Önemi

İsim Tescili Neden Bu Kadar Önemlidir? Marka tescilinin neden kadar önemli olduğunu size maddelerle açıklamak istiyorum. Günümüzde rekabetin hızla arttığı iş dünyasında, işletmenizin fikri ve