E-Patent Akademi Her Zaman Yanında

Markalaşma bir yolculuktur. Kurumsallaşmanın ilk adımıdır. E-Patent'in görevi de size en doğru bilgiye basit ve hızlı şekilde ulaştırmaktır. 

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Patent Akademi

Kurumsallığın İlk Adımı

Artık her şey değişti. Kurumsal hayata geçişte ilk adım markalaşmaktır. Ne iş yapıyorsanız yapın isminizi tescil ettirmezseniz başınız büyük derde girebilir. İşletmenizin ismini sürekli kullanmak ve belki de miras bırakmak istiyorsanız E-Patent, markalaşma sürecini çok basite indirgedi. 

Markada Sınıf Seçimi Nedir? Nasıl Sınıf Seçiyoruz?

E-Patent Akademi

Faaliyetine Göre Seç

Marka uzmanlarımız marka tescil başvurusunda en çok kullanılan faaliyetleri bir araya getirdi ve bir tablo hazırladı. Bu tabloda faaliyetinize karşılık gelen marka sınıf(emtia) ları bulacaksınız. Bizim işimiz sizin işinizi kolaylaştırmaktır. 

Ücretsiz Marka Sınıfı Seçme Robotu

E-Patent Akademi

Sınıfını Bilmiyor musun?

Markada 1’den 45’e kadar faaliyetinize karşılık gelen sınıflar vardır. Sınıfını öğrenmek için E-Patent ücretsiz bir marka sınıf robotu tasarladı. Bu sınıf size marka tescil başvurusu yapmadan önce büyük katkı sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken ise yaptığınız işi robota girmek.

Marka Yenileme Nasıl Yapılır?

E-Patent Akademi

Geç Kalmadan Yenile

Çoğu işletme yada şahıs markasını tescil ettirdikten sonra her şeyin bittiğini sanmaktadır. Halbuki marka 10 yılda bir yenileme yapılarak sonsuz kullanım elde edilir. Bu süreyi kaçırırsanız ne yazık ki markanız düşer. Ayrıntılı bir içerik hazırladık. Bu içerik sayesinde marka yenileme döneminizi öğrenebileceksiniz.

Cezalı Markalı Yenileme Nasıl Yapılır?

E-Patent Akademi

Cezalıda Olsa Hızlı Davranın

Normal marka yenileme süresini kaçıran marka sahipleri markasını yenilemenin çok geç olduğunu düşünmektedir. İşin aslı öyle değildir. Size bir ek süre veriliyor. Ceza olarak normalden bir miktar daha fazla Türk Patent harcı ödüyorsunuz Ama merak etmeyin E-Patent hizmet bedeli normal yenileme ile aynı. Sadece basit ve hızlı değil aynı zamanda en ekonomik.

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Nasıl Yapılır?

E-Patent Akademi

Kutlamaya Bir Kala

Aslında bu adım marka tescili başvurusunun onaylanması için son adımıdır. Tek yapmanız gereken marka tescil düzenleme ücretinin ücretini ödemek ve tescil belgesinin gelmesini beklemek. Ancak bu aşamada 2 ayınız vardır. Bütün emeklerinizin boşa gitmemesi için hemen başlamanız gerekiyor. Bu adımdan sonra işletmenin boyutu ne olursa olsun artık tescilli markası olan bir işletme olacaksınız.