E-Patent İle Buluşunuz Güvende

Patent Nedir? Patent Tescili Neden Önemlidir?

Patent Nedir?

Patent, ürün veya buluş sahibine, icat ettiği ürünün satışı, pazarlanması, çoğaltılması, bir benzerinin üretilmesi gibi alanlarda ayrıcalıklar getiren resmi bir belge ve unvandır. Bir buluşu tescil ettirmek haklarınızın korunması ve icadın size ait olduğunun kanıtlanması açısından önemli bir belgedir.

Kaç yıl koruma Sağlar?

Patent tescili gerçekleştirildiği andan itibaren patentli ürün 20 yıl boyunca tescil ettiren kişiye aittir. 20 yılın sonunda patent halka mal olarak, isteyen herkesin kullanımına açık hale gelmektedir.

Patent Paketini Seç

E-Patent olarak başımıza icat çıkarmanızı istiyoruz. Evet. Doğru duydunuz. Siz icat çıkarın. Biz onu tescilleyerek  patentini almanızı sağlayalım.  Ürününüzün patentini ister kendiniz yazın biz size profesyonel olarak bir destek sağlayalım, yanınızda olalım ve başvurunuzu yapalım. Dilerseniz tüm patent aşamalarını patent vekilleriyle birlikte biz hazırlayalım. Karar sizin. İki durumda da esas amacımız buluşunuzun tescil edilmesidir.

Patent Başvurusu

Patent için gerekli tüm belgeler sizin tarafınızdan
hazırlanır. E-Patent doğru şekilde başvuru
yapmanız için destek sağlar.
5.500 (Tek Başvuru İçin Geçerlidir.)
 • Yapılacaklar Listesi
 • Mail İle Destek
 • Telefonla Destek
 • Görüntülü Destek
 • Takip ve Bilgilendirme
Popüler

Uzman Patent Başvurusu

Size özel bir patent vekili atanır.
Özet, tarifname, istemler kısacası patentinizin yazımını sizden
alınan bilgilerle E-Patent hazırlar.
30.000 (1 Patent İçin Geçerlidir.)
 • Buluş Özeti
 • Tarifname
 • İstemler
 • Tarifname Metni
 • Mail İle Destek
 • Telefonla Destek
 • Görüntülü Destek
 • Takip ve Bilgilendirme

Marka-Patent-İsim Tescili ve Daha Fazlası İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Patent Hakkında Temel Sorular

Bir devlet tarafından buluş yapana buluşunu ifşa etmesi karşılığında belirli bir süre için verilen ve başkalarının buluşu üretmesini, satmasını, satış için teklifte bulunmasını ve ithal etmesini engelleyen münhasır hak

Patent tescili gerçekleştirildiği andan itibaren patentli ürün 20 yıl boyunca tescil ettiren kişiye aittir. Bu süre bir defaya mahsus olup uzatma şansı yoktur. 20 yılın sonunda patent halka mal olarak, isteyen herkesin kullanımına açık hale gelmektedir.

Patent alma sürecinde E-Patent’in marka ve patent vekilleri patent araştırması yapar. Bu araştırma neticesinde patent başvurunuz daha sağlıklı ilerler.

Başvurudan belge alımına kadar geçen toplam süre yaklaşık 2,5 – 3 yıldır.

Bir ilke imza atarak kimsede olmayan bir şeyi yaptınız. Yani bir buluşunuz var. Ortaya bir icat çıkardığınız anda patent başvurusu yapmanız gerekir. Bu size daha sonra kazanç olarak dönecektir.

E-Patent’in Patent başvurusu için aldığı ücretleri yukarıda görebilirsiniz. Bu ücretlere ilk patent başvuru ücreti dahildir. Ancak Türk Patent ve Marka Kurumuna dosyanız hazırlanarak yapılan başvurudan sonra patent bir sürece girer. Bu süreçte patent araştırma ve inceleme işlemleri vardır. Ayrıca Türk Patent tarafından belirlenen her yıl ödenmesi gereken harçlar olabilir. Bu ücretler ilave ücretler olarak sizden tahsil edilerek ödemesi yapılır. 

E-Patent İle Öğrenin

Patent Alma Koşulları

Buluşunuzun patent olması için belirlenenler

Daha önce marka bölümünde sık sık marka ile patentin karıştığını açıklamıştık. Birbirinden tamamen farklı işlemler olsa da insanlar marka tesciline de patent tescili diyorlardı. Patent başka bir şeydir. Bir buluştur. İcattır. Tek başına bir isim değildir. Ortaya bir ürün çıkarmanız gerekir. Peki çıkardığınız bu ürün gerçekten patentli olabilir mi? Bunun için bazı patent alma koşulları var. Bu patent sürecindeki koşulları karşılıyorsa evet patent olabilir. Nedir bu koşullar peki?

Patent Tescili Kriterlerini İnceleyelim

İlk Olma Kuralı: Buluşunuz yada icadınız adı üstünde bir ilk olmalı. Dünyada örnekleri bulunmamalı ve tanıtılmış olmamalı. İlk defa sizin tarafınızda böyle bir ürün ortaya çıkmış olması lazım. İncelemeler neticesinde sizden başka varsa maalesef o patent tescili gerçekleşmez.

Sanayide kullanabilirlik: Buluşunuz sanayide kullanılabilir ve seri üretime uygun olmalıdır. 

Buluş basamağını geçmeli: Ortaya çıkardığınız icat kullanılacağı teknik alanda yer alan konu uzmanlarınca kolay bir çaba ile tasarlanamayacak olduğunda bu buluş basamağını geçtiğinizi gösterir. 

E-Patent yapısı Gereği Basitliğe, Sadeliğe ve Ekonomik Fiyat Politikasına Sahiptir.

Buluşunuz İçin Her Zaman Buradayız

Patent Tescili İçin Destek Birimine Ulaşın