10 YIL KORUMA

Marka Tescil Başvurusu Artık Çok Kolay

E-Patent’in sunduğu eşsiz araçlar sayesinde marka tescil başvurusunu saniyeler içinde kendiniz yapmanız mümkün. Birkaç tıkla isminizi koruma altına alın.

Marka Tescil Başvurusu
Nasıl Yapılır? Hemen İzle

E-Vekil

Online Marka, Patent Vekilliği

E-Vekil’le tanışın. Türkiye’de bir ilk. Marka tescilinizi online marka ve patent vekilinden destek alarak yapabilirsiniz.

Marka tescil başvurusu hatalı yapıldığı taktirde geçmez. E-Vekil, başvurmak istediğiniz markanın fikri ve sınai haklar kuralları doğrultusunda araştırır ve en doğru şekilde marka tescili yapmanıza odaklanır.

Problem çözmek İçin Buradayız

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Marka Tescil Başvurusu

En basit ve ekonomik şekilde yeni marka tescil başvurusu yapın.

Marka Yenileme

10.yılını doldurmadan markanızı en uygun fiyata yenileyin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süresini kaçırdıysanız üzülmeyin. En uygun fiyata cezalı yenileme den yararlanın.

Marka Tescil Belgesi Düzenleme

Markanızın yayın kararı çıktıktan sonra tescil belgesini alın. Geç kalmayın.

marka araştırma

Ücretsiz Marka Sınıfı(Emtia) Robotu

Marka sınıfınızı bilmiyor musunuz? Dert değil. Hemen ücretsiz öğrenin

Faaliyetine Göre Marka Tescili Yapma

İşletmenizin faaliyetine göre doğru marka tescili nasıl yapılır? Ücretsiz.

UZMAN ARAŞTIRSIN SEN BAŞVUR

uZMAN Marka Araştırması

Marka uzmanlarımız özel programla ayrıntılı benzer marka araştırması yapar. Bu sayede marka tescil başvurusu yapmadan markanızın geçmişte kimler tarafından hangi faaliyetlerde kullanıldığını öğrenirsiniz. Eğer kullanılmıyorsa gönül rahatlığıyla marka tescil başvurusu yapabileceksiniz.

İsmini Tescil Ettir

Kurumsallaşmanız İçin Biz Buradayız

E-Patent’in en temel görevi karmaşık fikri ve sınai haklar sürecini en basite indirgeyerek Türk Patent ve Marka kurumuna marka başvurusu yapmanızı sağlamaktır.

Marka-Patent-İsim Tescili ve Daha Fazlası İçin Bilgi Merkezini Zİyaret Edin

Online Bilgi Merkezi

Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Marka Tescili başvuru yapıldığı andan itibaren 10 yıl koruma sağlar. 10 yılda bir marka yenilemesi yapılmak zorundadır. Yenileme durumlarında tekrardan inceleme yapılmaz mevcut harçları ödenir ve yeniden 10 yıllık koruma sağlanır.

Yapılacak marka başvurusundan önce olası itiraz ve red kararlarının önüne geçebilmek için yapılan benzer marka araştırması

 

Müracaat tarihi itibariyle, tüm şartların yerine getirilmesi ve belgelerin eksiksiz olarak TÜRKPATENT’e sunulması halinde müracaatın belgeye bağlanma süresi yaklaşık 6-10 aydır. Bu sürenin uzamasına, müracaatı yapılan markanın TÜRKPATENT tarafından yapılan incelemede ayırt edici bulunmaması, tescilli veya işlemde olan markalar ile benzer bulunması ya da ilan aşamasında 3. kişilerden itiraz gelmesi gibi nedenler yol açabilir. Bu hallerde müracaatın belgeye bağlanma süresi 18-24 aya çıkabilir.

Müracaata konu markanın ilgili ürün ya da hizmet üzerinde kullanımından önce müracaat yapılması tavsiye edilmektedir. Ürünlerde veya sunulan hizmetlerde kullanılan markanın belirli bir tanınmışlığa ulaştıktan sonra karşılaşacağı riskler her zaman dikkate alınmalıdır. Yani kısacası ne iş yapacağınıza karar verdiğiniz anda marka tescil başvurusunu yapmalısınız.

Hak sahibinin marka üstündeki hak ve yetkilerini firmadan bağımsız olarak 3. bir şahıs veya şahıslara vermesidir

Markanız İçin Her Zaman Buradayız

Marka Tescili İçin Destek Birimine Ulaşın

Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?

Patent nedir? Patent başvurusu nasıl yapılır? En ufak detayına kadar öğrenmeye hazır mısınız?

Türk Patent ve Marka Kurumunun Belirlediği Marka Tescil Sınıf (Emtia) Seçimi Nasıl Yapılır?

Marka tescili için hangi marka sınıfına (emtiasına) ait olduğunuzu bilmiyorsanız endişelenmeyin. E-Patent imdadınıza yetişti.

Marka-İsim Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Yazı, Görsel ve Video

Marka tescil başvuru aslında E-Patent sayesinde çok kolay. Hadi birlikte yapalım.

Marka Nedir? İşletmeniz İçin Marka Tescili Neden Gereklidir?

Bu yazımızda markanın tanımını öğrenebileceğiniz gibi işletmeniz için marka tescilinin ne kadar kritik olduğunu anlayacaksınız.

Şirket Kurmadan Marka Tescili

Şirket kurmadan marka tescili yaptırmak ve haklarınızı korumak mümkündür ve E-Patent sayesinde oldukça basit bir işlemdir.

İsim Tescilinin Günümüz Dünyasında Önemi

İsim Tescili Neden Bu Kadar Önemlidir? Marka tescilinin neden kadar önemli olduğunu size maddelerle açıklamak istiyorum. Günümüzde rekabetin hızla arttığı iş dünyasında, işletmenizin fikri ve sınai haklarını korumak önemli rol oynamaktadır. Bir markanın tescil edilmesi, o markanın sahibine bir dizi avantaj sağlar ve markanın korunmasını sağlar. İşte marka tescilinin önemini anlatan bazı nedenler: Hukuki Koruma […]

Marka Tescili Satış İçin Neden Önemlidir?

Marka Tescili Ürün Satışı Yapmadan Almanız Gerekiyor Marka tescili, temelde kullandığınız ismi başkası kullanmasın ve siz biricik olun diye almanız gereken bir fikri haktır. Günümüz dünyasında birbirleriyle karışan yüzlerce belki de binlerce firma ismi var. Çoğunun aslında isim haklarını aldığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yanılıyorsunuz. Bugün direkt satış yapan şahıslar ya da şirketler haklarını nasıl korur […]

İsim Tescili Bölüm 1: Karışıklıklar

İsim tescili firmanız için en önemli şeydir. Ancak çoğunluk bilmez. Çünkü şirket kuruluş aşamasında devreye karışıklıklar girer.

Marka patenti almak için ilk kural bu ismi nerede kullanacağınıza karar vermektir.
Marka Patenti Nasıl Alınır?

Marka patenti almanız sizi diğerlerinden öne geçirir. Bu yazımız bu işlemin nasıl kolayca yapılabileceğini ve kritik noktalarını anlatacağız.

Marka Tescil Ücreti Ne Kadar?

Marka tescil ücreti 2023 yılı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bu yazıyı mutlaka okuyunuz.

Fikri Haklar 101: Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım ve Marka

Fikri haklarınızı biliyor musunuz? Marka, patent, faydalı model ya da tasarım. Nedir bunlar? Ne işinize yarar? Hadi öğrenelim.

Aman Dikkat! “com.tr” Domainler Artık Belgesiz

Web sitesi domain uzantısı ne olmalı? Dikkat etmeniz gereken şeylerin başında ilk sırada “com.tr” domain uzantısı geliyor.

Pazaryerlerinde Marka Tescilin Olmadan Dükkan mı Açtın?

Günümüzde herkes artık internetten satış yapmak istiyor. Bunun en kolay yollarından birisi de pazaryerleri. Pazaryerlerinin ziyaretçi sayıları, ister yeni açılmış bir firma olun isterseniz yıllardır ticaretle uğraşın, ne iş yapılırsa yapılsın bütün firmaları cezbediyor. Öyle büyük bir kitle artık alışveriş için pazaryerlerini kullanıyor ki hiç bir firma bunu görmezden gelemez. Herkes ardı ardına hemen bir […]

Bir Marka Doğuyor / Bölüm:1 / Markalaşma

Sizleri bir yolculuğa çıkarıyoruz. Bir markanın doğuş hikayesi bu. Zorlu bir yol. Büyük bir macera. Hazır mısınız?